63-289-36-85 788-691-261
ul. Kolska Szosa 4

Arsoptica - najlepszy optyk w Turku

Zabiegi fotokoagulacji siatkówki i zabiegi przeciwjaskrowe trabekuloplastyki laserowej w tym MLT wykonywane są w tutejszym gabinecie przy użyciu Lasera Fotokoagulacyjnego TRUSCAN 577/670

Laser fotokoagulacyjny TruScan zapewnia wyjątkową skuteczność i bezpieczeństwo działania poprzez połączenie żółtej (577nm) oraz czerwonej (670nm) długości fali z technologią MicroPulse.

Żółta długość fali 577nm jest idealna przy leczeniu fotokoagulacyjnym. Posiada naturalnie lepsze właściwości wchłaniania w porównaniu do konwencjonalnego argonu 514nm, zielonej długości fali 532nm czy innych pseudo-żółtych długości fali 561&586nm.

Czerwona długość fali 670nm pozwala na efektywne leczenie głębokich naczyniaków i innych patologii dna oka, jednocześnie wytwarza mniejsze rozproszenie, co pozwala na lepszą transmisję poprzez rogówkę i soczewkę, co ułatwia leczenie w przypadku występowania krwotoków w szklistce.

laseroterapia w chorobach siatków Laser

Wskazania do fotokgulacji siatkówki:

  • Zabezpieczenie przedarć, otworów, zmian zwyrodnieniowych obwodu siatkówki (jako profilaktyka odwarstwienia siatkówki)
  • Terapia zmian cukrzycowych siatkówki( retinopatia cukrzycowa)
  • Terapia zmian zakrzepowo-zatorowych siatkówki

MicroPulse: to nowa technologia, gdzie dostarczane są ciągi krótkich impulsów, zwiększające efektywność leczenia i zapobiegające wywołaniu przez laser niepożądanych uszkodzeń termicznych wokół ogniska. Odpowiednio dobrana liczba impulsów w ciągu, zapewnia skuteczną terapię i czas na ostygnięcie tkanki. Fotokoagulacja mikropulsowa oferuje znaczące korzyści w leczeniu klinicznym w porównaniu z tradycyjnymi laserami fali ciągłej pozwalając na powtarzalne i większe możliwości leczenia.

badanie fotogulacji siatkówki

Zastosowanie mikropulsów w laseroterapii siatkówki pozwoliło na bezpieczne stosowanie leczenia laserowego w schorzeniach, w których stosowanie zabiegów laserowych było do tej pory obarczone ryzykiem lub wręcz przeciwskazane.

Mikropulsowa fotokoagulacja siatkówki jest najnowszą metodą laserowego leczenia schorzeń plamki żółtej. Aplikowana fala lasera nie jest bowiem ciągła tak jak w przypadku tradycyjnej fotokoagulacji.

Energia lasera mikropulsowego dociera do tkanek w postaci bardzo krótkich impulsów (mikropulsów). W przerwach pomiędzy kolejnymi emisjami, tkanka ulega schłodzeniu, dzięki temu podczas zabiegu nie dochodzi do termicznego uszkodzenia tkanki.

Terapię mikropulsową stosuje się w następujących schorzeniach:

  • Cukrzycowy obrzęk plamki żółtej (dme)
  • Obrzęk plamki w przebiegu zakrzepów – rvo (zamknięcia żyły środkowej siatkówki – crvo lub jej gałęzi – brvo)
  • Centralna surowicza retinopatia– csr

Zabieg przeciwjaskrowy- SELEKTYWNA MIKROPULSOWA TRABEKULOPLASTYKA wykonywany jest przy użyciu Lasera Fotokoagulacyjnego TRUSCAN 577/670

MLT – Mikropulsowa Selektywna Trabekuloplastyka

MLT to nowa metoda laseroterapii jaskry - wykonywana jest za pomocą najnowocześniejszego na świecie żółtego lasera mikropulsowego TRUSCAN 577/670. Poprzez działanie na siateczkę beleczkowania w kącie przesączania, nieuszkadzające tkanki mikropulsy światłowodowego lasera wywołują obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego i ułatwiają odpływ cieczy wodnistej. Ten rodzaj zabiegu laserowego jest najbezpieczniejszym zabiegiem laserowym stosowanym obecnie na świecie. Zabieg jest nieinwazyjny, można powtarzać go kilkukrotnie, nie zaburza struktur kąta przesączania a co się z tym wiąże nie stanowi przeciwwskazania do wykonania klasycznego chirurgicznego zabiegu przeciwjaskrowego w przypadku niewystarczającego obniżenia ciśnienia sródgałkowego.

PRYWATNY GABINET OKULISTYCZNY
dr n. med. Kinga Hadław-Durska

specjalista chorób oczu starszy asystent Kliniki Okulistyki i Rehabilitacji Narządu Wzroku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im WAM w Łodzi


ul. Kolska Szosa 4, 62-700 Turek
(wejście przez salon optyczny ARSOPTICA)
tel. 63 289-36-85 kom. 788-691-261
rejestracja pacjentów telefonicznie lub w salonie optycznym

Zobacz jak działamy