63-289-36-85 788-691-261
ul. Kolska Szosa 4

Arsoptica - najlepszy optyk w Turku

Soczewki okularowe

Dzięki współpracy z naszymi Partnerami możemy zaoferować Państwu wszystkie rodzaje soczewek okularowych, jakie są obecnie produkowane na świecie. Kierując się Państwa potrzebami wyszukujemy najodpowiedniejszą ofertę spośród olbrzymiej ilości oferowanych szkieł. Znając specyfikę oferty każdego z producentów pomożemy Państwu w wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania.

Polecamy Państwa uwadze soczewki progresywne, które przywracają możliwość ostrego widzenia na każdą odległość, a których rozwój w ostatnich latach znacznie skrócił, a nawet często wyeliminował okres przyzwyczajania się.

Zachęcamy również do rozważenia oferty soczewek z poszerzonym polem widzenia o łagodniejszym działaniu progresywnym. Zalecanych szczególnie przy pracy biurowej. Podobnym rozwiązaniem są soczewki do pracy przy komputerze. Specyfiką obu tych soczewek jest ich progresywne działanie pozbawione prawie całkowicie wady związanej ze zwężeniem kanału progresji. Nie osiągamy w nich jednak ostrości widzenia do dali.

Duży postęp zauważamy również w doskonaleniu materiałów z których wykonane są soczewki. Przejawem rozwoju technologii w produkcji szkieł okularowych są soczewki plastikowe z nowego tworzywa, bezpieczne, nie tłukące się. Zapewniają one bezpieczeństwo nawet podczas gwałtownych uderzeń spowodowanych np. działaniem poduszki powietrznej w samochodzie.

Rozwija się również technologia w produkcji materiałów fotochromatycznych. Współczesne soczewki tego typu charakteryzują się dużym zaciemnieniem i bardzo krótkimi czasami zabarwiania i odbarwiania się osiągającymi rząd kilku sekund. W swojej ofercie mamy również NOWOSĆ soczewki fotochromowe dla kierowców które w odróżnieniu od ;zwykłych fotochromów” zmieniają zabarwienie w pojeździe mimo działania filtrów w szybach samochodowych.

Sporą popularnością cieszą się również soczewki okularowe trwale barwione, a kierowcy, sportowcy i wędkarze coraz częściej zamawiają powłoki polaryzacyjne i blueblockery.

Należy jeszcze wspomnieć o nowościach w powłokach na soczewkach. Są to tzw. warstwy utwardzające, oraz dodatkowe warstwy hydrofobowe, oleofobowe i antystatyczne chroniące soczewki przed zarysowaniem nadmiernym gromadzenie się na soczewce pary wodnej, ułatwiające proces czyszczenia soczewek i nie przyciągające kurzu do gładkiej powierzchni soczewek. Dodatkowo powłoki antyrefleksyjne (najczęściej zamawiane przez klientów) ograniczające efekt odbicia pojawiającego się na powierzchni soczewek, poprawiające przejrzystość soczewek, ostrość i kontrast widzianego obrazu.

Jest tak wiele kombinacji zestawienia różnych wariantów w dziedzinie soczewek okularowych, że jedynie pomoc osoby, która ma z tym do czynienia na co dzień jest gwarancją wyboru właściwego rozwiązania.

Proponujemy szkła okularowe:

 • mineralne - wytwarzane ze szkła optycznego, odporne na zarysowania, pokryte rożnego rodzaju powłokami antyrefleksyjnymi - białe i fotochromowe
 • organiczne - "plastikowe" posiadające filtr UV, lekkie, utwardzane, z powłokami antyrefleksyjnymi oraz możliwością barwienia w dowolnym kolorze
 • asferyczne - o specjalnie dobranych krzywiznach pozwalające osiągnąć minimalną grubość i ciężar, równocześnie likwidując efekt optyczny zmniejszania lub zwiększania oczu
 • soczewki o wyższym współczynniku załamania /tzw. Index/ - są o 40% cieńsze od standardowych
 • specjalne szkła do komputera
 • szkła dla kierowców zwiększające kontrastowość, zwłaszcza podczas jazdy nocą
 • szkła poprawiające jakość widzenia w przypadku różnych schorzeń oczu

Ze względu na różnice budowy proponujemy soczewki:

 • jednoogniskowe
 • dwuogniskowe, w których obecne są dwa segmenty - górny do dali i dolny, mniejszy do bliży
 • różnej konstrukcji szkła wieloogniskowe, tzw. progresywne - przeznaczone dla osób po 40 r. życia korygujące nie tylko widzenie w dal i z bliska ale również odległości pośrednie, wyglądające jednocześnie jak soczewki jednoogniskowe.
 • okulary z płynną ogniskową przeznaczone do pracy biurowej /komputer, czytanie