63-289-36-85 788-691-261
ul. Kolska Szosa 4

Arsoptica - najlepszy optyk w Turku

Oprawy okularowe

Postęp jaki się dokonał w produkcji opraw metalowych dotyczący ich właściwościach materiałów, technologii połączeń, pokryć galwanicznych i lakierniczych spowodował, że współczesne oprawy okularowe cechują wytrzymałość, lekkość i elegancja. Możliwości technologiczne i inwencja projektantów sprawiają, że oferta jest nieograniczona. Na rynku jest tysiące modeli, a z miesiąca na miesiąc pojawiają się nowe.

Oprawy wykonane z tworzywa, również podlegają temu trendowi, a dodatkowo w ich przypadku istnieją znacznie większe możliwości kolorystycznego zróżnicowania.

Istnieją na rynku oprawy wykonane ze stopów tytanu. Są bardzo lekkie i mocne. Możliwe jest również pokrycie opraw metalowych powłokami tytanowymi. Tytan jest bardzo korzystny dla osób uczulonych na dotyk metalu. Niektóre modele posiadają na zausznikach tzw. fleksy, który pozwala na mocniejsze rozgięcie okularów przy zakładaniu i zdejmowaniu oraz stabilizuje siłę nacisku na głowę.

Coraz większą część sprzedawanych opraw stanowią tzw. oprawy z częściową obwódką (na żyłkę) lub całkiem bez obwódki (na patent - wiercone). Charakteryzują się mniejszym ciężarem, mają atrakcyjny wygląd.

Dobór oprawy jest dosyć złożonym procesem. Należy bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak moce i typ soczewek, kształt głowy, kolor włosów i oczu, upodobania klienta, aktualną modę, przeznaczenie okularów (np.: do pracy, do jazdy samochodem, do użytkowania ciągłego itp.).

Okulary przeciwsłoneczne

Oferujemy również okulary przeciwsłoneczne dla dzieci i dorosłych z najwyższej jakości soczewkami. Posiadają one certyfikaty potwierdzające pełną ochronę dla oka przed szkodliwy promieniowaniem UVA i UVB Wszystkie proponowane okulary przeciwsłoneczne mają polaryzację.

W naszej placówce znajdą Państwo ponad pięćset modeli opraw. Oferujemy oprawy producentów zagranicznych jak i krajowych , którzy poziomem swoich wyrobów często nie ustępują zagranicznej konkurencji.